Спецпогашення марки «Скарби Криму. Повернення» відбудеться 10 липня, об 11:00, у Скарбниці Національного музею історії України за адресою вулиця Лаврська, 9, біля Києво-Печерської лаври.

«Укрпошта» презентувала поштові марки «Скарби Криму. Повернення» в межах проєкту «Власна марка».

З 10 липня в «Поштовому маркеті» будуть доступні номерний маркований аркуш із дев’яти марок і художній конверт формату С6 зі спецпогашенням. Кількість комплектів – 565 екземплярів, що відповідає кількості експонатів виставки. Ціна комплекту – 600 гривень. Дизайн поштових марок і конверту розробила Дар’я Цикунова.

Поштовий випуск присвятили відкриттю виставки «Скарби України. Повернення». Експозиція буде представлена в музеї до останньої деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

   

У червні 2023 Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення про повернення 565 предметів виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувалися в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Зокрема, це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі, знайдені впродовж ХІХ–ХХІ століть під час археологічних досліджень Криму.

Фото й обкладинка: «Укрпошта»