З 2021-го в Афганістані таліби привселюдно відшмагали батогами понад тисячу людей, з них 200 жінок
В Афганістані таліби привселюдно відшмагали батогами понад тисячу людей, з них – 200 жінок, пише The Guardian.
Таку кількість побиттів зафіксували з 2021 року, посилаючись на судові протоколи й повідомлення в медіа. Однак справжні цифри, ймовірно, набагато більші, уточнили у виданні.
Серед побитих є жінки, яких звинувачували в «моральних злочинах» – наприклад, за те, що жінка вийшла з дому без близького родича-чоловіка або за те, що жінка спілкувалась з чужими чоловіками.
18-річна Каріма розказала The Guardian про те, як у 2023-му разом із двоюрідним братом поїхала купити швейне приладдя для своєї матері. Через те, що дівчина вийшла з дому у супроводі «чужого чоловіка», вона провела два місяці у в’язниці, а потім її 39 разів вдарили батогом на головній площі міста. Двоюрідний брат отримав 50 ударів привселюдно, після цього їх тримали у в’язниці ще тиждень. Згодом дівчину попередили, що за нею стежать і їй заборонено виїжджати за кордон.
Ще одну жінку – 38-річну Дібу – двічі затримувала «поліція моралі». Жінка є єдиною годувальницею сімох дітей, її чоловік працює в Ірані. Уперше Дібу заарештували за те, що вона орендувала швейну машинку в чоловіка, який не був родичем для неї. Тоді її назвали «повією» і чотири ночі утримували у в’язниці. Вдруге її затримали за три місяці, коли жінка заряджала телефон у кафе – її тримали у в’язниці 20 днів.
У серпні 2021-го, коли до влади в Афганістані прийшли таліби, жінкам заборонили здобувати освіту, подорожувати без чоловіка й говорити на публіці, особливо з чоловіками. Також жінки не можуть відвідувати парки, купатися й займатися будь-якими видами спорту. Їм також заборонено ходити в салони краси, робити манікюр і показувати своє обличчя.
У жовтні 2024-го Міністерство зі сприяння доброчесності й запобігання порокам заборонило жінкам в Афганістані спілкуватися одна з одною, читати Коран і молитися вголос. Уже в грудні Талібан заборонив будувати вікна в будинках, які виходять на місця, де часто бувають жінки.
Обкладинка: Marius Arnesen (Wikimedia Commons)