Репортаж«Сцена – місто, актор – ви». Навіщо йти на виставу-прогулянку Remote Kyiv та як це працює
Як навчитися (не)довіряти синтетичному голосу в голові
![«Сцена – місто, актор – ви». Навіщо йти на виставу-прогулянку Remote Kyiv та як це працює — Репортаж. The Village Україна](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post-cover/DItd2WM3YH71pCaXcyDNgg-default.jpg)
Учасники надівають навушники та вирушають за маршрутом, прокладеним у місті. Синтетичний голос у навушниках вказує їм, куди йти, як взаємодіяти з містом та як сприймати себе чи перехожих навколо. У Києві стартував сезон спектаклю-прогулянки Remote Kyiv.
Remote вже влаштовують у більш ніж 50 містах по всьому світу – у Нью-Йорку, Шанхаї, Лондоні та Парижі. Remote Kyiv – це проєкт театральної групи Rimini Protokoll та української команди U!Zahvati, яка вже робить спектакль-прогулянку «Час».
Декорації – місто з його підземними переходами та запаркованими тротуарами. Учасники спектаклю одночасно лишаються і глядачами, і акторами. Вони зупиняються серед фонтанів, бродять київськими дворами, сидять у темних залах забутих київських будівель і катаються на метро.
Дві години прогулянки Києвом у форматі театральної вистави починаються серед могил на Звіринецькому цвинтарі, фінал – на даху з краєвидом на Хрещатик.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/dr319P2pMwmaYb-DPZiV2Q.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/8HaJOXN3TwPKs_jmT0FSzQ.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/ETtJVx2UmCPsqwwPRYKdSQ.jpg)
«Remote X, відповідно до власної драматургії, передбачає кілька ключових точок, про які ми знали ще до початку постановки. Цвинтар, де все починається, церква, метро, дах в центрі міста. Найскладніше було знайти усі ці локації в потрібному порядку та поєднати їх одним сюжетом, при цьому врахувавши тривалість маршруту. Це не так просто. Церкву, яка б нам пасувала, ми так і не знайшли», – розповідає Поліна Бараніченко, співрежисерка Remote Kyiv та режисерка театральної команди U!Zahvati.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/FaPYvnr8qrHR4Sg5RgqMuQ.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/wQTNzr6Dz20DBZCCMpsUHQ.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/cgAUkj5KWcTPe03WJCJ5fg.jpg)
«Ми запропонували Rimini protokoll два альтернативні маршрути та почали узгоджувати документи, для дозволів використовувати ці локації. Це окремий складний етап постановки. Люди, з якими ми спілкувались, не зовсім розуміли, що ми збираємось влаштувати, як це буде і головне – навіщо. Наприклад, фінальну сцену спектаклю ми хотіли організувати на терасі консерваторії, але після проведення довгих перемовин нам так і не вдалось знайти спільну мову», – каже вона. Оскільки з консерваторією не склалося, спектакль завершують на даху ЦУМу.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/0x1DlIrbaGXvTtpZS4YHJA.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/3UJCgsr5Y8ED6tdKjbsOnQ.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/mpO5mHsOiAeu955m0P3I7g.jpg)
Голос у навушниках постійно ставить питання, змушуючи фокусуватися на довірі одне до одного чи до технологій, оцінювати природність чи неприродність простору, ставити під сумнів доречність чи недоречність власної поведінки, шукати своє місце у групі людей.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/LvbuQ3Zoen0di9t7olr_WQ.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/yKqhIAyOkGz-kOFB2Ro1Gg.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/Ebo1GZTMFDZt0fkSDZwp6w.jpg)
«Remote X – це спектакль про місто, людей та стосунки із сучасним світом технологій. Тема нескінченно актуальна та універсальна для сучасного глядача на будь-якому континенті. Але переклад спектаклю українською мовою з урахуванням сенсів та особливостей кожної локації вимагав від нашої команди творчої залученості».
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/0VpTv554u7T1NSkKMIz9Zg.jpg)
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/DWarz6cmz6fjH52fp1bE8w.jpg)
Спектаклі триватимуть усе літо – щотижня вони повторюватимуться близько чотирьох разів. «Квитки варто купувати наперед, оскільки один спектакль відвідує група з 40 людей, а це не так багато, враховуючи увагу глядачів до цього театрального формату».
Фото: U!Zahvati
Коментарі
Підписатись