Є питанняЯк заощадити на здоровому харчуванні
Поради для тих, хто хоче налагодити свій раціон і не спустошити гаманець
Під здоровою їжею зазвичай розуміють свіжі продукти, багаті на клітковину овочі та готові страви з мінімальною кількістю консервантів, підсолоджувачів та барвників. Вважається, що така їжа коштує дорожче від заморожених напівфабрикатів та акційних сосисок. Розповідаємо, як можна зробити свій раціон більш здоровим без збитку для гаманця.
Готуйте самі
Рослинне молоко, фітнес-батончики, тофу та сейтан коштують недешево. Але якщо є бажання, їх можна приготувати вдома – інгредієнти обійдуться значно дешевше. Так, з маленького пакета вівсянки за 20 гривень можна зробити вівсяне молоко, а макуху перетворити у фітнес-батончики, які довго зберігаються, заміняють печиво і, на відміну від магазинних аналогів, мають простий та зрозумілий склад. Приготування їжі займає час, тому варто оптимізувати процес. Наприклад, готувати гарніри на кілька днів наперед, заздалегідь визначаючи меню на тиждень, щоб не придумувати його в останній момент з того, що залишилося в холодильнику.
Вибирайте сезонне
Сезонні овочі та фрукти зазвичай продаються в супермаркетах зі знижкою. Часто їхній термін зберігання коротший, тому вони більш свіжі. Так що восени варто віддати перевагу антонівці, а не яблукам сорту «гренні сміт». Ми щомісяця писали про те, що купувати на ринках, ці гіди допоможуть зорієнтуватися, що брати в різний період року. Сезонні овочі та фрукти обійдуться дешевше.
Закупляйте продукти на тиждень
Ціни у гіпермаркетах часто нижчі, ніж у магазинах біля дому, а ще там ширший асортимент і є продукти власної марки. Але часто такі магазини розташовані далеко, краще планувати великі закупки на вихідні та брати там ті продукти, які важко знайти у вашому районі, водночас їх можна купити із запасом.
Порівнюйте ціни онлайн
Горіхи та сухофрукти невигідно купувати в супермаркетах: там вони розфасовані в невеликі пакети та коштують значно дорожче. На ринках і в спеціалізованих точках ціни трохи нижчі. Найдешевше взяти відразу кілька кілограмів в одному з онлайн-магазинів. В інтернеті простіше порівняти ціни та умови доставки. Щоправда, купуючи горіхи та крупи про запас, варто потурбуватися про зберігання – краще помістити їх у герметичні ємності.
Шукайте заміну
Освоївши рецепт, можна спробувати замінити інгредієнти більш доступними. Наприклад, взяти дешевший сорт риби, іншу крупу чи вид бобових. Можна також створювати свої страви на основі універсальних рецептів. Якщо ви не готові купувати спаржу для ризото, спробуйте варіант із грибами. Не всі інгредієнти можна легко замінити чи прибрати з рецепта, але іноді вдається приготувати не менш цікаву страву.
ТЕКСТ: Анна Соколова
Коментарі
Підписатись