Історія України не стала обовʼязковим предметом НМТ-2023, адже українська мова й математика мають найбільшу прогностичну валідність, розповіла «Освіторії» заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко.

Це допоможе в найкращий спосіб визначити потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти, вважають в УЦОЯО.

Освітяни й управлінці наполягали на трьох обовʼязкових предметах, каже Тетяна Вакуленко, проте це передбачало би проходження всіх блоків НМТ в один день. Варіант із проходженням мультипредметного тесту у два дні відкинули через безпекові причини.

Натомість кількість завдань у тестових формах мультипредметного тесту збільшать. Завдання з трьох блоків НМТ абітурієнти виконуватимуть 180 хвилин, по 60 хвилин на кожен блок.

«За умови включення до НМТ чотирьох блоків тривалість тесту була би довшою, що стало би доволі серйозним психологічним випробуванням для абітурієнтів», – переконана заступниця директора УЦОЯО.

Водночас у центрі оцінювання якості освіти прогнозують, що саме історію України вступники обиратимуть найчастіше. Крім історії, абітурієнти на вибір можуть скласти одну з іноземних (англійську, німецьку, французьку або іспанську), біологію, хімію або фізику.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Національний мультипредметний тест замінив зовнішнє незалежне оцінювання в Україні у 2022 році через війну. Він складається із 20 питань і трьох частин. Торік основний блок містив завдання з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України й іноземної мови. На виконання абітурієнтам виділяли 90 хвилин.

Додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології проводили в окремий день, а цими оцінками можна було замінити оцінки з історії України й іноземної мови.


У 2023 році абітурієнти знову складатимуть мультипредметний тест замість ЗНО. Розповідаємо, що змінилося в процедурі.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі