Національну стратегію розвитку фінансової грамотності затвердили в Україні до 2030 року, пише Мінцифри. 

Стратегію розробили, щоби підвищити фінансову обізнаність українців. Раніше фокус був на дітях і молоді, а тепер додаткову увагу приділятимуть підприємцям, дорослим, ветеранам, переселенцям і літнім людям, пояснюють у міністерстві.

Для затвердження консультувалися з близько 116 організаціями, серед яких освітні заклади, місцеве самоврядування, громадські організації, фінансові експерти, банки й не банківські установи.

Водночас Мінцифри в межах стратегії працюватиме над серією навчальних тренінгів для підприємців з фінансово-економічних тем й розроблятиме матеріали для перевірки рівня цифрової фінансової грамотності українців. 

Ось основні цілі стратегії

  • Якісна базова фінансова освіта 

Будуть проводити заходи для підвищення фінансової грамотності дошкільнят, школярів і студентів. Зокрема, створять навчальні ресурси й модернізують навчальні програми. Також впровадять новий обов’язковий курс «Підприємництво і фінансова грамотність» у всіх школах (з 2025 року – у 8 класах і з 2026 року – у 9 класах)

  • Відповідальне фінансове життя

Підвищувати фінансову грамотність дорослих будуть за допомогою навчальних ресурсів для розвитку фінансових навичок, управління фінансами в кризу й обізнаності про економіку й фінансові продукти

  • Фінансово обізнані підприємці 

Уперше в Україні запровадять «комплексний підхід» для підвищення фінансової обізнаності підприємців. Для цього створять «рамку фінансових компетентностей підприємців» і будуть проводити заходи для початківців і представників малого бізнесу про фінансові послуги

  • Просунута цифрова фінансова грамотність

Створять навчальні матеріали про цифрові фінансові послуги, платіжну безпеку й захист від кіберзлочинності. Особливо увагу приділятимуть розвитку інтерактивних цифрових інструментів, кажуть у міністерстві

  • Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності 

Хочуть налагоджувати співпраці як усередині країни, так і з представниками міжнародних організацій й інших країн

   

Як наша економіка виживає під час війни, які є ризики і що відбувається з курсом гривні, ми пояснювали разом з економістом Центру економічної стратегії Максимом Самойлюком. 

   

Пенсійний фонд банкрут, а пенсії не буде? Ми також розповідали, як відкладати на пенсію, що робити з криптовалютою, облігаціями й депозитами.

Обкладинка й фото: Мінцифри