The Village Україна складає список додатків для смартфона, що допомагають краще концентруватися на роботі, регулярно медитувати та добре спати.

Концентрація


Memorado

Android: так

iOS: так

Лінк

Це додаток для тренування мозку та кращої концентрації. Завдяки простим персоналізованим вправам людина розвиває пам’ять, логіку та увагу. Програма пропонує 450 рівнів та 15 видів мозкових ігор, що базуються на неврології.

Freedom

Android: так

iOS: так

Лінк

Додаток на смартфон і ПК, що блокує всі сповіщення із соцмереж, будь-яких сайтів чи пошти. Із Freedom можна вибирати, що саме ви хочете заблокувати і на який період, та залишатися сконцентрованим на роботі. Розробники зазначають, що додаток не збирає персональну інформацію з гаджетів користувачів, користуватися ним абсолютно безпечно.

Forest

Android: так

iOS: так

Лінк

Додаток, що використовує метод гри для підвищення сфокусованості. Так, коли ви починаєте працювати над чимось і хочете максимально сконцентруватися – ви саджаєте дерево в додатку. У процесі роботи дерево росте. А якщо відволічетеся, закриєте додаток – рослина загине. Ви можете виростити власний ліс, це буде результатом сфокусованої роботи. Додаток можна використовувати і для того, щоб повноцінно відволікатися від смартфона у вільний час.

Lumosity

Android: так

iOS: так

Лінк

Ще один додаток, що допомагає покращувати пам’ять, концентрацію уваги і не тільки. У програмі можна вибрати бажану ціль, під яку вам запропонують вправи для мозку. Програма розроблена на базі принципів нейропластичності – здатності мозку змінювати нервові ланцюжки на основі досвіду. Отже, півгодинні заняття під час ланчу можуть підвищити концентрацію та логіку.

Медитація


Headspace

Android: так

iOS: так

Лінк

Чудовий додаток для тих, хто лише починає практикувати медитацію. Початковий безплатний курс для новачків Take 10, із вправами по 10 хвилин у день, допомагає швидко зрозуміти принципи медитації. Усі вправи програма озвучує, що дуже зручно. Після проходження курсу додаток пропонує нові вправи, проте за окрему плату – 9,99 фунтів на місяць. Також додаток передбачає особистий профіль, де фіксується прогрес і є система винагороди за систематичність занять. А ще у Headspace є можливість трекати прогрес своїх друзів та практикувати медитацію разом.

Calm

Android: так

iOS: так

Лінк

Цей додаток пропонує різні види контрольованих практик: від трьох до 25 хвилин медитації. Також є окрема програма Daily Calm, що допомагає заспокоїтися та медитувати протягом 10 хвилин перед початком чи після закінчення робочого дня. Крім того, з Calm можливо практикувати краще дихання або слухати заспокійливі звуки природи для здорового сну. Додаток має безкоштовний початковий курс на 7 днів практики. У подальшому вартість підписки на місяць становить 7,99 фунтів, на рік – 29,99.

The Mindfulness App

Android: так

iOS: так

Лінк

У цьому додатку ви знайдете курс для початківців та окремі програми медитації від трьох хвилин до півгодини. Можна вибрати опції з голосовим супроводом чи без. Також програма трекає час медитації, нагадує про заняття і має опцію персоналізації вправ. Крім того, у додаток інтегрована додаткова програма, що контролює загальний стан організму. Стандартний набір функцій The Mindfulness App безплатний, для безлімітного доступу до додаткових функцій потрібно сплатити £7,99 у місяць або ж  £0,79 за окрему програму медитації.

Smiling Mind

Android: так

iOS: так

Лінк

Безплатний додаток, який призначений для дорослих та дітей від 7 років. Він допомагає медитувати і контролювати свої емоції. Практики діляться за віковими групами та часом виконання. Інтерфейс максимально простий, тут навіть можна створювати спільні профайли для членів сім’ї та медитувати разом. Також є додаткові програми, які можна використовувати в класах з дітьми.

Сон


Sleep Time +

Android: так

iOS: так

Лінк

Додаток поєднує трекер сну та «розумний» годинник. Програма вираховує якість і фази сну, аби розбудити в найкращий час. Можна відстежувати характер сну: є досить прості діаграми руху уві сні. А ще додаток пропонує набір заспокійливих звуків: від грози до шуму морських хвиль.

Pzizz

Android: так

iOS: так

Лінк

Додаток допомагає швидко заснути завдяки поєднанню звуків, слів, звукових ефектів та бінауральних бітів. Це допомагає швидко зняти стрес і спокійно заснути. У програмі можна встановлювати бажаний час звучання мелодій, від 10 хвилин до 10 годин. А завдяки великій бібліотеці музичні комбінації ніколи не повторюються. Крім того, Pzizz підлаштовується під фази сну і відповідно до цього змінює характер звучання саундтреку.

Sleep Well Hypnosis

Android: так

iOS: так

Лінк

Програма пропонує медитацію з інструкціями, що допомагає спокійно заснути й мати здоровий сон. Її озвучує терапевт, а на фоні грають заспокійливі звуки. Головна ідея додатка – думки людини можуть змінюватися на рівні підсвідомості під час сну. За словами творців, вже за тиждень практики людина позбувається неспокійних думок та краще спить. Звичний набір функцій безкоштовний, проте за додаткову плату можна отримати більше звукових ефектів та можливість ставити аудіодоріжку з медитацією на повтор.

Noisli

Android: так

iOS: так

Лінк

Універсальний додаток, що генерує звуки для роботи, відпочинку та спокійного сну. Програма пропонує вам різні звуки природи: від шуму листя до багаття чи кав’ярні. У кожного користувача є можливість самостійно створювати власні звукові мікси офлайн та додавати їх до свого профілю. Крім того, додаток генерує різні види білого шуму для релаксації та міцного сну.


Лада Голубєва

Head of Corporate Sales, Business Development Osnovy Publishing

Я користуюся додатком Memorando для концентрації, медитування й тренування логіки. Також він допомагає з підвищенням швидкості реакції. Це цілий комплекс вправ та практик. Цей додаток безплатний у базових функціях, з простим інтерфейсом, англійською мовою. Користуюся ним уже близько місяця, і це найкраще з того, що мені траплялося. Спочатку спробувала лише безкоштовні функції, але зрозуміла, що мені їх замало. Здається, я заплатила близько 200 гривень, і мені відкрився постійний доступ до всіх-всіх вправ для концентрації та медитації.

Для сну я користувалася різними програмами: «Сон», SleepyTime та «Нежное пробуждение». Найкращий з них SleepyTime. Він показує, скільки часу тобі потрібно для сну і коли настає найкраща пора для пробудження – коротка фаза сну. У цей час програма вмикає будильник.