Роль жінки – бути матір’ю? За статистикою, 51% жінок, які не хочуть мати дітей, відчувають, що люди намагаються змінити їхній погляд. Це супроводжується жалістю, співчуттям чи навіть засудженням із боку суспільства. Але яким може бути світ (та ми у ньому), якщо не існуватиме подібних стереотипів?

«Це норм?» – підрубрика «Сексуального подкасту» про сексуальні міфи з життя та здоров’я жінки, яку ми створили разом із Libresse. Протягом чотирьох епізодів редактор Марк Лівін та психотерапевтка Ольга Хайдукова розібрали чотири теми, на які все ж варто говорити відверто та без сорому. А також уявили світ без подібних міфів. Повну розмову слухайте в подкасті на зручній для вас платформі. 

Активна жіноча сексуальність – це ненормально

Кожну четверту жінку, яка зізналася, що їй подобається займатися сексом, назвали розпусною.

Культурні й економічні фактори вивели жіночу сексуальність за межі дозволеного для жінок. Сексуальність несла лише репродуктивну функцію, а власні бажання засуджувалися та заборонялися. Водночас проявляти та реалізовувати власні сексуальні потреби неможливо, якщо в людини немає на це прав. Це спонукає говорити про них голосніше, відстоювати й боротися за можливість власної реалізації. Інтеграція жінки в соціум поза межами шлюбу та стосунків із чоловіками повертає жінкам їхні права. Зокрема, на задоволення й сексуальні бажання.

світ без цього міфу


Менопауза – це соромно

Третина жінок намагаються приховувати свій досвід із менопаузою, через що страждають наодинці.

У суспільній моралі тема сексуальності тісно пов’язана з репродуктивністю: жінка, яка переживає менопаузу, більше не може виконувати свою «функцію». Крім того, існувало уявлення, що жінка може займатися сексом лише аби мати дітей. Проте менопауза не означає відсутність сексу. Навпаки, у цей період жінки часто отримують додаткову сексуальну свободу. Вони краще знають своє тіло, бажання й потреби. Усе це дозволяє отримати набагато більше задоволення від контакту з партнером.

світ без цього міфу


Жінка має хотіти дітей

За статистикою, 51% жінок, які не хочуть мати дітей, відчувають, що люди намагаються змінити їхній погляд. Це супроводжується жалістю, співчуттям чи навіть засудженням із боку суспільства.

«Жінка» – не дорівнює «мати», це різні ролі. Жінка може бути не готова заводити дітей ні у 20, ні у 40: їй важливо облаштувати своє життя, отримати освіту, зробити кар’єру. Крім того, є певні обставини, які заважають жінці мати дітей, попри бажання. Люди, які «бажають добра», і висловлюють поради жінкам без дітей, втручаються в чужий особистий простір. Іноді це прояв певної турботи, а буває, що так людина вказує на свої соціальні переваги та нав’язує власні цінності.

світ без цього міфу


Не варто говорити про менструацію

За статистикою, 41% жінок бояться, що їх назвуть надто відвертими й нав’язливими, якщо вони розкажуть про свої переживання щодо місячних.

Менструація – табуйована в суспільстві тема. До жінки й чоловіка в соціумі є певні очікування, за якими жінка має бути красивою, охайною, лагідною, завжди приємно пахнути. Менструація не вписується в цей глянцевий образ. Саме тому дуже важливо таку фізіологічну особливість жінки, як місячні, не подавати у спотвореному вигляді. Треба вчитися розмовляти про менструацію й знімати напругу.

світ без цього міфу

Матеріал підготовлено за підтримки