В Австралії чоловік прожив рекордні 100 днів зі штучним титановим серцем, поки чекав на трансплантацію від донора, пише CNN.

Чоловік мав серйозну серцеву недостатність, він отримав імплант під час операції в лікарні Святого Вінсента в Сіднеї в листопаді 2024 року. У лютому він став першим у світі, хто залишив лікарню з пристроєм, який підтримував його життя.

BiVACOR

Пристрій розробила американсько-австралійська компанія BiVACOR. Її засновник, австралійський біоінженер Деніел Тіммс, винайшов титанове серце після смерті свого батька від серцевої хвороби.

Пристрій має єдину рухому частину – левітуючий ротор, що утримується магнітами. Він не має клапанів або механічних підшипників, які можуть зношуватися. Пристрій перекачує кров до тіла й легенів, замінюючи обидва шлуночки серця.

Здатність пристрою підтримувати життя впродовж тривалого часу означає, що штучне серце, імовірно, може довго допомагати людям, які мають серцеву недостатність, зазначає CNN. Водночас пристрій ще випробовують, і він не схвалений для загального використання.

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в усьому світі, вони забирають близько 18 мільйонів життів щороку, за даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя.

   

У січні в Інституті серця провели першу в Україні ретрансплантацію серця. Ретрансплантація – це заміна пересадженого раніше органа через певний період часу, коли він перестає нормально функціонувати.