Понад 90% мешканців Києва відчувають втому, тривожність та виснаження – опитування
У застосунку «Київ Цифровий» провели опитування щодо метрального здоровʼя. Серед опитаних 91% відчувають симптоми тривалого стресу – втому, тривожність та емоційне виснаження, повідомляє заступниця голови КМДА Марина Хонда.
В опитуванні взяли участь понад 59 тисяч мешканців Києва. Серед них 9% оцінили свій стан як добрий – це кожна 11-та людина та фактично одна людина на дві-три сім’ї.
Головним джерелом підтримки для 42% залишаються друзі та близькі. Для 16% опитаних покращити емоційний стан допомагає фізична активність. Зросла кількість тих, хто звертається до сімейних лікарів і психологів: з 7% у 2024 році до 9% у 2025 році. Заспокійливі препарати вживають 9% опитаних.
Спеціалізованими інтернет-платформами користуються 12%, а підтримку в соціальних мережах шукають 7%. Водночас багато людей залишаються без допомоги, каже Хонда. Взагалі не звертаються по допомогу 30% опитаних, 14% намагаються впоратися самостійно, а 7% утримуються від звернення до психолога через недовіру або неможливість оплатити консультацію.
У 2025 році зросла поширеність хронічної втоми та емоційного виснаження – з 30% у 2024 році до 34%. Серед молоді депресивні настрої виявили у 14% опитаних (у 2024 році їх було 12%). Серед жінок 33% оцінили рівень своєї тривожності як високий, водночас серед чоловіків таких 22%. Також жінки активніше звертаються по психологічну допомогу та долучаються до програм підтримки ментального здоров’я.
На початку 2025 року 36% українців не задоволені своїм психологічним станом, тимчасом як у 2022 році цей показник становив 41%. 83% українців відчувають сильний стрес, а 78% пов’язують це з повномасштабною війною.
Ми запитували у психотерапевтки Діани Михно, як зрозуміти, що близька людина або незнайомець на краю платформи готові скоїти самогубство, й що тоді робити. Також пояснюємо, як допомогти собі й куди можна звернутися по допомогу.