Пулітцерівська премія оголосила лауреатів 2025 року. Одним з лауреатів став американський історик Бенджамін Натанс за книгу «За успіх нашої безнадійної справи» про радянський дисидентський рух.

Книга вийшла у видавництві Princeton University Press. У ній розповідають про те, як «дисиденти вирішили використати радянське законодавство для стримування влади радянської держави». Автор посилається на щоденники, спогади, особисті листи, інтерв'ю та протоколи допитів у КДБ.

Хто ще отримав премію

Видання New York Times отримало чотири премії у номінаціях: «Міжнародний репортаж» – за висвітлення війни в Судані, «Пояснювальна журналістика» – за матеріал про війну США в Афганістані, «Фоторепортаж» – за фото кулі, яка летіла у Дональда Трампа під час замаху на нього в липні 2024 року та «Розслідування» – за матеріал про нелегальне надходження наркотиків до США.

Три премії отримало видання New Yorker, переважно за висвітлення воєнної тематики. Агенція Reuters здобула премію за розслідування про виробництво та постачання синтетичного опіоїду фентанілу.

Газета Washington Post отримала дві премії, одну з яких в номінації «Оперативне висвітлення» за швидке повідомлення про замах на Трампа. Також премію отримала газета Wall Street Journal у категорії «Національний репортаж» за матеріал про «політичні та особисті зміни» Ілона Маска.

Видання ProPublica перемогло в номінації «Суспільна служба» за репортажі про вагітних жінок, які померли після того, як лікарі боялися зробити їм аборт. З повним списком лауреатів можна ознайомитися на сайті премії.

   

Пулітцерівська премія – нагорода в галузі літератури, журналістики, музики й театру в США, яку заснував видавець Джозеф Пулітцер. З 1917 року премію вручаєють щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. До 2017-го розмір премії становив 10 тисяч доларів, з 2017-го – 15 тисяч.

У 2023 році серед лауреатів Пулітцерівської премії були троє українців. Американське видання Associated Press отримало нагородну за екстрену фотозйомку, зокрема за фоторепортажі Євгена Малолєтки й Мстислава Чернова з Маріуполя. Вони також отримали відзнаку за «Громадські заслуги».