У США зросли продажі «синіх зошитів», щоб студенти не списували завдання з ChatGPT
У США зросли продажі «синіх зошитів» через масове використання штучного інтелекту студентами, пише The Wall Street Journal.
«Сині зошити» – це традиційні зошити з порожніми сторінками та зазвичай синіми обкладинками. Викладачі університетів змушують студентів складати іспит на папері, щоб вони думали самостійно, а не використовували ChatGPT.

«Сині зошити» для іспитів. Clark Hodgin for WSJ
Більшість «синіх зошитів» продають в університетських книгарнях та на Amazon. Їх виготовляє компанія Roaring Spring Paper Products – це сімейний бізнес, який заснували понад сто років тому в місті Рорінг-Спрінг. За словами віцепрезидентки з продажів і маркетингу Крістен Аллен, компанія щороку продає кілька мільйонів цих зошитів для іспитів.
«Я думала, що люди використовують ШІ лише для серйозних речей. Але ні, вони застосовують його для всього. І це доволі лякає», – каже Аллен. Продажі «синіх зошитів» різко впали у 2020-2021 роках через пандемію, але знову зросли через «шахрайство» з використанням ШІ.
На скільки зросли продажі
Цього навчального року продажі «синіх зошитів» зросли більш ніж на 30% у Техаському університеті A&M та майже на 50% – в університеті Флориди, пише The Wall Street Journal. Також за останні два роки продажі зошитів у крамниці Cal Student Store зросли на 80%.
Студенти, які були першокурсниками на момент запуску ChatGPT у 2022 році, наступного року вже стануть випускниками. «Це означає, що вони мали доступ до найпотужнішої машини для списування практично впродовж усього свого навчання в університеті», зауважують в The Wall Street Journal.
Зараз на іспитах із математики студентам забороняють брати з собою телефони навіть у туалет. У гуманітарних дисциплінах викладачі, які розуміють можливості ШІ-моделей, більше не задають традиційних письмових робіт. Водночас деякі викладачі вважають, що студенти мають використовувати ШІ. Вони повинні вміти ним користуватися, оскільки ці інструменти стануть частиною їхнього життя.
OpenAI представила Codex – ШІ-асистента для програмістів, який може писати код, виправляти помилки й самостійно запускати тести. Codex працює у хмарі та виконує завдання у віртуальному середовищі, ізольованому від інтернету.