Кожна шоста людина у світі страждає від самотності, що негативно впливає на здоров’я та благополуччя, йдеться у глобальному звіті ВООЗ.

Близько 100 смертей щогодини та понад 871 тисячу смертей на рік пов'язують зі самотністю. Найсильніше вона впливає на молодь та людей, які проживають у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

Від 17% до 21% людей віком від 13 до 29 років відчувають самотність, причому найвищі показники спостерігаються серед підлітків. У країнах з низьким рівнем доходу близько 24% людей відчувають самотність, що вдвічі більше, ніж у країнах з високим рівнем доходу – 11%.

Соціальну ізоляцію відчуває кожен третій дорослий та кожний четвертий підліток. Деякі групи, такі як люди з інвалідністю, біженці або мігранти, представники ЛГБТК+ спільноти, корінні групи та етнічні меншини, можуть стикатися з дискримінацією або додатковими бар'єрами.

Соціальні зв'язки можуть знизити ризик серйозних проблем зі здоров'ям, сприяти психічному здоров'ю та запобігати передчасній смерті. Натомість, самотність та соціальна ізоляція збільшують ризик інсульту, серцевих захворювань, діабету, когнітивного зниження та передчасної смерті.

Це також впливає на психічне здоров'я, адже люди, які відчувають самотність, вдвічі частіше страждають від депресії. Самотність може призвести до тривоги та думок про самоушкодження або самогубство.

   

За перші чотири місяці 2025 року українська поліція виявила 130 адміністративних правопорушень за булінг. Це, в середньому, 32 протоколи на місяць, що на 15% більше, ніж у 2021 році.