У селі Біленькому, що на Запоріжжі, росіяни знищили садибу – пам'ятку історії, повідомляє керівниця пресслужби національного заповідника «Хортиця» Анна Головко.

Вона була єдиною настільки добре збереженою садибою в Запорізькій області, каже Головко. Садиба за півтора століття неодноразово зазнавала пошкоджень, зокрема й під час повномасштабної російсько-української війни. 

Будівлю звели у 1853–1916 роках, у якій зберігся старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди та унікальні елементи інтер’єру. Вона належала представникам старовинного українського козацько-старшинського роду Миклашевських.

   

Російські війська атакували історичну садибу Донців-Захаржевських у селищі Великий Бурлук на Харківщині. Ідеться про двоповерхову дерев’яну будівлю – пам’ятку архітектури, зведену ще в 1835 році.

Обкладинка та фото: Анна Головко