Світлодіодні LED-маски заповнюють рекомендації в TikTok. Вони обіцяють підтягнути й омолодити шкіру, подарувати їй сяяння та пружність, не виходячи з дому. Окрім цього, LED-маски використовують для лікування акне й псоріазу та покращення текстури шкіри. Розбираємося, чи справді вони працюють.

The Village Україна розпитали про доказовість та ефективність LED-масок співзасновницю бренда доглядової косметики Crumb Сашу Крамбович, яка понад 10 років працює у космецевтиці й навчалася в хіміків-технологів в англійській акредитованій школі з розробки формул.

Саша Крамбович 

співзасновниця бренда доглядової косметики Crumb

   

Принцип роботи масок з інфрачервоним світлом

Основна дія маски полягає в стимуляції колагену, покращенні кровообігу та зменшенні запалення. Інфрачервоне світло проникає глибоко в шкіру, де його поглинають клітини, сприяючи підвищенню температури в тканинах. Це розширює капіляри й покращує кровообіг, що забезпечує краще постачання кисню до шкіри. 

У нашій шкірі є такі клітини, що називаються фібробласти. Вони відповідають за вироблення колагену й еластину. Як наслідок, коли стимулюються клітини, цих речовин виробляється більше. Водночас ефект досить швидкий, адже буквально за один місяць регулятивного використання можна побачити результат.

Інфрачервоне світло використовується при лікуванні псоріазу й акне, тому що дуже добре знижує запалення на шкірі та покращує регенерацію тканин. А ще саме комплексний вплив допомагає зменшити ознаки старіння та покращити загальний вигляд шкіри.

   

Що ще обіцяє маска, крім омолодження

 • Зменшення запалення. Інфрачервоне світло здатне зменшити запалення в шкірі, що особливо актуально для людей із проблемною шкірою, які мають акне або інші розлади.
 • Покращення текстури шкіри. Регулярне використання інфрачервоних масок може допомогти покращити текстуру шкіри, роблячи її більш гладкою й рівною.
 • Зменшення вироблення шкірного себуму, що актуально для людей із жирною та проблемною шкірою.
 • Інфрачервоне світло може підвищувати проникнення інших косметичних засобів у вашому догляді у глибокі шари шкіри, що дає змогу активним інгредієнтам працювати більш ефективно. В основі цього лежить здатність інфрачервоного світла проникати глибоко в шкіру, стимулюючи процеси внутрішньоклітинної регенерації та збільшуючи проникнення косметичних засобів. 

Можна стверджувати, що LED-маски є ефективними й безпечними та виконують зазначені функції. Однак важливо пам'ятати, що реальний ефект буде залежати від якості косметичних засобів та індивідуальних особливостей шкіри кожної людини.

   

Користь для здоров’я й походження масок

Якщо говорити про дію інфрачервоного світла на загальний стан людини, то вчені NASA встановили, що інфрачервоне світло може позитивно впливати на наше здоров'я. Це через те, що воно розширює кровоносні судини, що своєю чергою допомагає зменшити біль у м'язах і суглобах, розслабити їх і прискорити зцілення ран. NASA використовували LED-маски для покращення здоров’я космонавтів у 1970- роках.

Саме в косметичну індустрію інфрачервоне світло у вигляді масок ввели наші улюблені новатори: Корея та Японія, тому що вони вже були доказовими науково та давали гарний результат. Крім того, зручність використання в домашніх умовах і відсутність необхідності відвідувати салон краси також сприяли їхній популярності. 

   

Різновиди інфрачервоних масок: як формують ціни

Ціна залежить від типу інфрачервоних діодів (LED), їхня кількість і розташування впливають на ефективність інфрачервоних масок. Діоди також впливають на їхню потужність. Маски з більшою кількістю діодів або розміщенням діодів на ширшій площі можуть бути дорожчими.

Значення мають також якість матеріалів і конструкція. LED-маски, як правило, виготовляють із комбінації різних матеріалів. Основні компоненти таких масок включають:

 • LED-елементи. Це основні активні компоненти, що випромінюють світло різних спектрів, включно з інфрачервоним.
 • Пластик або силікон. Ці матеріали часто використовують для зовнішньої структури маски, оскільки вони легкі та зручні для носіння.
 • Електронні компоненти. Для керування режимами світла й іншими функціями маски використовують електронні елементи.

Деякі маски мають сенсорне управління, а також можуть включати голосовий супровід для інформування про час процедури, що забезпечує кращу ефективність і зручніше у використанні. Також маски можуть мати додаткові функції, як-от інтегровані системи масажу, іонізації, термальні ефекти. Це все може підвищувати їхню вартість.

   

Про ефективність і протипоказання

Саме в такому зручному вигляді маски ІС дає змогу людям використовувати його навіть удома, тому вважаю це вагомим внеском в індустрію краси. Проте важливо враховувати, що результати можуть варіюватися залежно від індивідуальних особливостей і реакції кожної людини. До того ж, як і з будь-яким продуктом, ефективність може залежати від типу маски.

Інфрачервоні маски можуть мати певні обмеження та протипокази. А ще здатні призвести до негативних наслідків у деяких випадках. Ось кілька з них: 

 1. Чутливість шкіри: у деяких випадках, особливо під час використання масок із великими дозами інфрачервоного світла, може виникнути подразнення або почервоніння шкіри, особливо в людей із дуже чутливою шкірою.

 2. Вагітність: рекомендується утриматися від використання інфрачервоних масок без консультації з лікарем, оскільки можуть бути певні ризики для плоду.

 3. Патологічні ураження шкіри: людям із патологічними ураженнями шкіри, такими як виразкові захворювання, варикозне розширення вен, рак шкіри або інші серйозні проблеми, використовувати інфрачервоні маски не рекомендовано.

 4. Деякі особи можуть мати алергічну реакцію на матеріали, з якої зроблені маски.

 5. Не варто їх використовувати й людям із чутливими до світла очима.

Важливо проконсультуватися зі спеціалістом перед тим, як використовувати інфрачервоне світло.

   

Як правильно використовувати маску самостійно вдома

Перш ніж надягти маску, переконайтеся, що ваша шкіра очищена від макіяжу й інших забруднень. Це дасть змогу інфрачервоному світлу краще проникати в шкіру. Обов’язково дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо тривалості використання маски. Не перевищуйте рекомендований час, оскільки це може призвести до перенапруження шкіри.

Для досягнення оптимальних результатів використовуйте маску з регулярністю, яку рекомендує виробник. Частота може варіюватися від декількох разів на тиждень до кількох разів на день залежно від типу маски та вашого типу шкіри. Деякі маски можуть випромінювати яскраве світло, тому важливо захистити очі від прямого контакту під час використання.

Щодо того, чи можна користуватися інфрачервоною маскою вдома самостійно, то в більшості випадків вона безпечна для домашнього використання. Проте важливо дотримуватися інструкцій виробника.