Уряд Іспанії затвердив нові правила дорожнього руху, які зобов'язують усіх користувачів електросамокатів носити шоломи та встановлюють мінімальний вік для керування з 15 років, пише Euronews.

Дотепер вимоги до користувачів самокатів залежали від місцевих нормативних актів, проте зараз уряд запровадив єдині правила для всієї країни.

За недотримання цих правил передбачений штраф у розмірі 200 євро. Крім того, в умовах поганої видимості та вночі водії самокатів повинні вмикати світло, а також носити одяг чи аксесуари зі світловідбивними елементами.

Реформа також запроваджує зміни для інших учасників дорожнього руху. Мотоциклісти муситимуть їздити у закритому взутті та захисних рукавичках. Водіїв автомобілів зобов'язали знижувати швидкість і дотримуватися безпечної дистанції під час обгону велосипедистів, а на багатосмугових дорогах – повністю переїжджати на сусідню смугу. 

Також, за новими правилами водії обов'язково мають створювати коридори для проїзду екстрених служб під час заторів чи снігопадів. Більшість нововведень набудуть чинності 1 жовтня 2026 року. 

Вимоги щодо наявності світловідбивних елементів на електросамокатах та використання сертифікованих рукавичок для мотоциклістів почнуть діяти з 1 жовтня 2027 року, щоб дати водіям час на підготовку.

   

Львів пропонує нові правила для електросамокатів. За словами мера Андрія Садового, у 2025-му у Львові троє дітей стали посмертними донорами після важких травм, пов’язаних з електросамокатами. За останні три місяці понад 100 дітей потрапили до лікарень через інциденти із самокатами. Через це у місті пропонують дозволити керувати електросамокатами тільки з 16 років та не швидше 15 км/год. Також, за задумом, водії електросамокатів обовʼязково мають одягати шолом.

Фото й обкладинка: Jonas Jacobsson, Unsplash